Blog » Caterpillar - od stavebných strojov po módnu obuv

05.12.2016 14:12
Caterpillar alebo ak chcete CAT je svetovým lídrom v oblasti produkcie stavebných a banských zariadení, dieslových motorov, motorov na zemný plyn, priemyselných turbín, minibagrov a elektrických lokomotív. Táto firma je však aj popredným producentom... topánok!
                                                                                                                                                                                                                                

CAT – história značky obuvi

Firma, ktorá sa zameriavala na produkciu strojov, v r. 1990 rozšírila svoje pole pôsobnosti aj na výrobu športového oblečenia. Onedlho firma uviedla na trh prvé topánky CAT. Základnými piliermi výroby boli etika práce a kolektív zamestnancov, ktorí si zakladal predovšetkým na kvalite a trvácnosti produktov. V súčasnosti si zákazníci vyberajú topánky CAT najmä pre ich vysokú kvalitu, funkčnosť a spoľahlivosť.  

                                                                                                                                                                                                                                

Potreba je matkou vynálezov

História týchto topánok sa zrodila z potreby. Osoby, ktoré obsluhovali rozličné ťažké zariadenia, nemali zabezpečenú dostatočnú ochranu vo forme kvalitnej obuvi. Rovnako ako džínsy, tak aj topánky CAT boli na samom začiatku určené robotníkom, ktorí pracovali v náročných podmienkach a potrebovali vhodný pracovný odev, ktorí by bol pohodlný a zároveň kvalitný a trvácny. Tak sa zrodil prvý model topánok značky CAT.

                                                                                                                                                                                                                                

Topánky, ktoré sú pevné a trvácne ako stavebné stroje

Topánky Caterpillar sú outdoor-ovými topánkami, ktoré sú primárne vhodné do náročného terénu, ale čím ďalej, tým viac sa začínajú využívať aj v rámci každodenného ležérneho štýlu. Nie je prekvapujúce, že značka CAT sa neustále inšpiruje módnymi trendmi, no naďalej si zachováva svoj industriálny charakter a aj preto je tak úspešná v obuvníckom priemysle.

                                                                                                                                                                                                                                

Topánky CAT charakterizuje pohodlie a ležérny dizajn. Kvalitné vyhotovenie topánok poskytuje ich majiteľovi „dobrú službu“ počas niekoľkých rokov. Výrobky Caterpillar predstavujú najvyššiu kvalitu, trvácnosť a nové technologické postupy výroby. Za pozornosť určite stojí hrubá pevná podošva s behúňom. Vynikajúco izoluje od chladného povrchu terénu a zabezpečuje vynikajúcu priľnavosť. Medzipodrážka z peny EVA zabraňuje otrasom a redukuje vibrácie i nárazy. Špeciálne projektovaný zvršok sa prispôsobuje tvaru chodidla, zabezpečuje vodeodolnosť, zaoblená špica poskytuje komfortné uloženie prstov v topánke a pevné šnurovanie zaisťuje stabilitu chodidla a predchádza úrazom. Pri výrobe niektorých modelov boli použité moderné technológie iTechnology, ktoré spájajú priemyselné a športové prvky.

                                                                                                                                                                                                                                

Skutočným umením je vytvoriť niečo, čo by skvelo vyzeralo a dobre sa aj nosilo. A presne takáto je obuv CAT.