Blog » Najčudnejšie tenisky

25.11.2015 12:47

V Obuvame.sk všetci do jedného, tenisky milujeme. Niektoré viac, iné menej. Nájdu sa však aj modely tenisiek, ktoré “mierne” šokujú. Tenisky, na ktoré keď sa pozriete, musíte sa opýtať “čo to má byť?!” Tu je náš zoznam the most WTF tenisiek ;)


Nike Dunk Hi “Coffin”

Všetko vyzerá fajn - kožený zvršok, lesklé logo, bordové doplnky… Ale nazvať model tenisiek Coffin (z ang. truhla)? Zaujímavá je na týchto teniskách okrem krvilačných reklamných fotografií, ich krabica… v tvare truhly. Či by sme ich nosili? Pravdepodobne nie.

nike-dunk-coffin-1-e1446143584266.jpg

Nike Dunk Hi „Coffin”

Nike-Dunk-High-COFFIN-11-622x448.jpg

Nike-Dunk-High-COFFIN-31.jpg

2135bf27018081.5604fa6a00020.jpg

Krabice tenisiek Nike Dunk „Coffin” – Nike. Just Die It.


Adidas x Jeremy Scott Wings 3.0

Jeremy Scott je americký módny návrhár, ktorý obliekal hviezdy ako Madonna, Rihanna, Katy Perry, Björk, Beyoncé, MIA, Lana Del Rey, Justin Bieber, Christina Aguilera, Nicki Minaj, Lil Wayne, Grimes, Gwen Stefani, Rita Ora, Lady Gaga a veľa iných. Vo veľmi krátkom čase sa vďaka svojim projektom stal kontroverzný. V roku 2008 začal spoluprácu so značkou Adidas, pre ktorú navrhol modelovú radu. Tieto tenisky sa okamžite stali hitom a model Wings jedným z najznámejších modelov na celom svete. Scott sa očividne inšpiroval basketbalovým štýlom, ale čo z toho malo vzniknúť, nevie nik… Tenisky okrídleného Amorka, inšpirované basketbalovou palubovkou?

adidas-originals-jeremy-scott-js-wings-3-2-960x640.jpg

Model Wings značky Adidas vyrobený Jeremym Scottom


buty-js-wings-30-print-blkwhiblkwhiblkwhi-s77804-563c71c7e0d32.jpg

adidas x Jeremy Scott Wings vo verzii s kamuflážou


adidas-jeremey-scott-wings-3-gold-2.jpg

adidas Wings v zlatej verzii


cherubbin.png

Inšpirácia Jeremyho Scotta k modelu Wings :)


Adidas ZX 750 “Mud”


Adidas sa už veľakrát pustil do spolupráce so známymi návrhármi. Jedným z takýchto projektov je aj model ZX 750 Mud, ktorý vznikol spoluprácou s Kazuki Kuriashi, človek známym jeho neuveriteľným zmyslom pre detail a vyžadujúci len tie najlepšie materiály. V takomto prípade by všetko malo byť v poriadku, ale pozrite sa na tú koloristiku… Len sa nám to zdá?


adidas-originals-zx-750-mud-03-570x380.jpg

adidas Originals ZX 750 „Mud”


adzx_142948167-e1407929377496.jpg

zxmudsole.jpg

Podrážka je rovnako neobvyklá ako zvršok :)


upratujte po svojom psovi.jpg

Nezdá sa vám, že ZX 750 Mud a tento obrázok majú niečo spoločné? :D


The Nike Air Yezzy II


Oficiálna spolupráca Nike a Kanye Westa. Charakteristické znaky týchto tenisiek - kovové konce šnúrok, dračie rohy na päte, šupiny okolo členku a… závratná cena. Vyrobených ich bolo len 9000 kusov, takže sú luxusný tovar. Pre niektorých to sú určite najštýlovejšie a najunikátnejšie Nike tenisky. Pre nás sú skôr dôkaz toho, že hudba a návrhárstvo, nie vždy idú ruka v ruke.

yeezy.jpg

Tenisky od hudobnej hviezdy? Nike Yeezy - projekt Kanye Westa


yeezy2.jpg

kanye-west-best1.gif

Radšej sa vráť k spievaniu Kanye :)


Nike Zoom Hyperflight “Superhero” Pack

V Superhero Pack sa nachádzajú štyri farebné verzie tohoto modelu. Tri z nich sú prispôsobené hlavným hráčom z Nike tímu - Kobe Bryantovi, LeBron Jamesovi, Kevinovi Durantovi a štvrtá bola vytvorená Blakea Griffina. Predstavitelia Nike pokladajú tento model za prelomový a radia ho k 20-tim modelom, ktorými ovládli trh. Hmm, naozaj?

Nike.jpg

Nike Zoom Hyperflight


Superhero_Hyperflight_Family_18617.jpg

Nike Zoom Hyperflight “Superhero” Pack


BAIT x Ted2 x Reebok Instapump Fury


Reebok tiež dokáže prekvapiť. Do nášho zoznamu sa dostal aj ich model, ktorý vznikol spoluprácou s Bait a Tedom! Bait je footwear obchod a Ted je vulgárny macík z filmov Setha McFarlanea. Ako vyzerá? Čudne. Tieto plyšové “pumpy” pravdepodobne nepresvedčia ku kúpe ani najväčších fanušíkov filmu.

bait-ted-reebok-instapump-fury.jpg

Plyšové Reebok Instapump Fury


BAIT-x-TED-2-x-REEBOK-INSTA-PUMP-FURY-ZAJAWKA-3.jpg

Ted2-Instapump-Fury-Exclusive-Pics-16.jpg

Ted2-Instapump-Fury-Exclusive-Pics-3.jpg