Blog » Novinka z dielne Nike inšpirovaná Olympiádou

22.08.2016 14:14

Siedmeho júla priniesla ovocie spolupráca spoločnosti Nike s Givenchy a dizajnérom  Riccardom Tiscim.

Limitovaná edícia kolekcie NikeLab x RT: Training Redefined  bola vyvíjaná za pomoci atlétov pripravujúcich sa na augustové olympíjske hry v Rio de Janeiro. Kolekcia je rozdelená do dvoch edícií. Prvá s čiernym a bielym grafickým spracovaním mala premiéru práve siedmeho júla a o nejaký mesiac sa môžme tešiť na predstavenie edície s kvetinovou a “kaleidoskop” potlačou.

 “Bol to zaujímavý a trochu náročný proces vyrobiť niečo, čo je dostatočne dynamické pre rôzne športové aktivity a dať tomu vzhľad.   Ale dosiahli sme niečo, čo je úžasné, je v tom veľa zmyselnosti.”

Ako prvé boli predstavené dvoje tenisky: čierne Free Train Force Flyknit in all-black pre mužov a  biele Free Transform Flyknit  pre ženy. Podošva sa naťahuje a sťahuje spolu s vašou nohou a spolu s technológiou Flyknit vytvára pocit “druhej kože”.

“Táto kolekcia predstavuje úplne nové vnímanie z pohľadu Riccarda,” povedal Reynolds zo spoločnosti Nike. “Je to obuv navrhuntá a určená na výkon, čo nie je úplne jeho oblasť. Ale to je krásne na tejto spolupráci — môžeme pomôcť Riccardovi dostať sa do sveta športovej obuvi, v ktorom my máme bohaté skúsenosti. Na druhej strane, Riccardov pohľad nám ponúkol dizajn, ku ktorému by sme sa my sami bez jeho pomoci nikdy nedopracovali.”

Obuv je zatiaľ dostupná na vybraných trhoch a kým sa dostane na pulty našich predajní, tak si ešte chvíľu počkáme. Rozhodne to ale stojí za to.