Blog » Päť tipov na pohodlnú jesennú obuv: Topánky do práce i do školy

03.11.2015 12:33

Už to zase začína – dážď, chladné rána, sem-tam mláka... Musíme sa v jesennom nečase zbavovať našich milovaných pláteniek? Pokiaľ do práce práve nepotrebujete poltopánky alebo lodičky, môžete aj na jeseň chodiť v pohodlných a výnimočných topánkach. Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov z našej ponuky.


Jesenná obuv pre všetkých


Chuck Taylor All Star v koženom kabáte

Plátenná farebná topánka s charakteristickou bielou podrážkou a špičkou z gumy – kto by nepoznal tenisku z dielne spoločnosti Converse. Štýlové topánky, ktorých dizajn sa od 20. rokov 20. storočia takmer nezmenil, by však vo svojej látkovej forme nemuseli byť pre slovenskú jeseň to pravé orechové. Pôvodom basketbalovú tenisku si však môžete kúpiť aj v koženej verzii – Chuck Taylor All Star Leather. Budete vyzerať výnimočne a dážď vás už neprekvapí. Vyskúšajte nadčasovú bielu alebo čiernu farbu.

                              zdroj: obuvame.sk, model Chuck Taylor All Star Leather


Jesenná obuv pre pánov


Mestská elegancia v podaní Lacoste Misano

Jeden z najpredávanejších modelov legendárnej francúzskej značky je už klasikou, no teraz sa dočkal menšieho redizajnu. S topánkami Misano si v práci hanbu rozhodne neurobíte. Lacoste ich vyrába z vysokokvalitnej kože s atraktívnymi semišovými detailmi. Okrem toho vzduch v nich pekne cirkuluje okolo vášho chodidla, takže v nich pohodlne vydržíte hoc aj celý deň.


zdroj: obuvame.sk, model Lacoste Misano


Recyklovaná kvalita: Timberland Burnettsville

Leží vám na srdci životné prostredie? Americká značka Timberland, ktorej história siaha až do roku 1918, už tradične kladie veľký dôraz na jeho ochranu. Niet divu, že aj model Earthkeepers® Burnettsvill má šnúrky, podšívku a vrchnú vrstvu vložky vyrobené zo 100 % recyklovaných PET fliaš. Vložka má dokonca patentovaný systém proti únave a podporuje klenbu nohy. Túto športovo-elegantnú topánku si pokojne môžete obuť aj na menej formálne obchodné stretnutie.


zdroj: obuvame.sk, model Timberland Earthkeepers® Burnettsvill


Jesenná obuv pre dámy


Gumáky alebo tenisky? Elvetik City Boots

Pestrofarebné gumáky do dažďa sú trendy už niekoľko rokov. Ale gumáky City Boots od švajčiarskej spoločnosti Elvetic sú naozaj jedinečné. Vyzerajú ako tenisky, no vonkajšia časť je vyrobená z prírodného nepremokavého kaučuku. Vnútri sa však vaša noha dotýka iba stopercentnej bavlny. Sú pre všetky ženy, ktoré rady priťahujú pozornosť a to aj v tom najhoršom počasí.


zdroj: obuvame.sk, model Elvetic City Boots


Keď chcete vyčnievať z davu: Dr. Martens Pascal

Pamätáte sa na svoje školské roky, keď všetci museli mať „martensky“? Firma Dr. Martens je stále tu a prichádza s novinkami. Pokiaľ ste vyznávačmi extravagantnej módy alebo by ste chceli urobiť radosť svojej dospievajúcej dcére, nemali by ste si nechať ujsť jeden z nových odtieňov. Aj keď vysoká kožená topánka s hrubou gumenou podrážkou môže na prvý pohľad pôsobiť nepohodlne, nie je to tak. K bezbolestnej chôdzi totiž prispieva kvalitná koža a vzduchový vankúš umiestnený pod textilnou vložkou.