Blog » Žlté topánky – ikona štýlu

24.11.2016 10:01

Zavrite oči a predstavte si topánky, ktoré budú vždy vyzerať skvele a nikdy nevyjdú z módy. Pevné, vyrobené s presnosťou a zároveň udržujúce primeranú teplotu vo vnútri topánky. Pohodlie, univerzálny vzhľad, ktorý zapadá do každodenného stylingu – to sú poznávacie značky tohto modelu. Áno, máte pravdu, mám na mysli model 6 INCH PREMIUM – alebo inak, tzv. Yellow Boots.

timberland1.jpg

Aké je tajomstvo dokonalých žltých topánok? V prvom rade je určite potrebné spomenúť, že sa ich výroba počas 40 rokov nezmenila, bola však, samozrejme, obohatená o viaceré technologické inovácie. Topánky sú vyrobené z odolnej kože, ktorú dodávajú vybrané garbiarne a nominovaní dodávatelia. Tajomstvo spočíva aj v tom, že značka Timberland je súčasťou Leather Working Group. Je to združenie, ktorého cieľom je obmedziť škody na životnom prostredí, ktoré garbiarsky priemysel spôsobuje. Ďalším z cieľov tohto združenia je tvorenie prísnejších výrobných štandardov. Garbiarne, ktorým sa podarí naplniť tieto normy a štandardy, získavajú buď zlatý, strieborný, alebo bronzový certifikát. Vďaka tomu sa v rámci produkcie TBL využíva minimálne 50 % kože, ktorá pochádza z garbiarní, ktoré majú čo najmenšiu škodlivosť na naše životné prostredie. Nespornou výhodou je izolácia PrimaLoft, ktorá pomáha udržiavať teplo. Nohy sa v topánkach neprehrievajú a kožená podšívka zabezpečuje pocit optimálneho komfortu. Ďalšou výhodou je priamo lisovaný klenok v podošve topánky, ktorá je chránená voskovou úpravou tak, aby bola vodotesná. Tajomstvo vodotesnosti spočíva v impregnovaní silikónovej kože, v podlepení švov GORE-TEX® a v špeciálnom spôsobe lepenia podrážok. Pre istotu, topánky absolvujú dva testy.

timberland2.jpg

Ako to vyzerá?

Statický test – na to, aby topánky získali označenie „Timberland Waterproof“ musia byť ponorené vo vode najmenej 4 hodiny a po uplynutí 4 hodín musia zostať vo vnútri suché.

Dynamický test – v tomto prípade je topánka umiestnená vo vode, pričom musí zostať vo vnútri suchá po tom, čo topánku ohneme 15 000-krát. Tento test je porovnateľný s prechodom, ktorý by sme realizovali bez prestávky vo veľmi mokrom prostredí a ktorého dĺžka by bola okolo 27 kilometrov.  

Ďalšia exkluzívna technológia sa použila pri výrobe Anti-fatigue vložiek, ktorá sa dostala aj do výroby fabrík Harley Davidson. Vložka tlmí nárazy a znižuje únavu chodidiel vďaka unikátnemu polyuretánovému povrchu, ktorý sa skladá z geometrických kužeľov. Podporuje stabilitu chôdze, odovzdáva energiu a zároveň znižuje únavu.

timberland3.jpg

Obúvajúc si tieto topánky dávaš najavo, že sa vyznáš v móde a máš svoj štýl, rovnako aj prispievaš k ochrane životného prostredia. Šnúrky TASLAN, ktoré boli navrhnuté tak, aby sa nerozväzovali, tak isto aj podrážka s veľmi dobrou priľnavosťou boli vyrobené z produktov pochádzajúcich  z recyklácie. Výstelka topánok sa vyrába zo spracovaných polyesterov a PET fliaš, rovnako aj z organickej bavlny. Strom, ktorý je logom značky Timberland, jednoznačne odkazuje na starostlivosť o životné prostredie.

timberland4.jpg

Reprezentatívny model PREMIUM 6 – pravdepodobne jeden z najobľúbenejších modelov na svete. A, samozrejme, jeden z najčastejšie falšovaných. Tento model predstavuje neopakovateľný autentický štýl, ktorému sú už dlho verní, napr. Jay Z, Kanye West, Rihanna, Rita Ora, Gwen Stefani a milión ďalších zákazníkov po celom svete. Pharell Williams o nich povedal: „ Timberland je pravou americkou značkou, ktorá sa zameriava na prácu, na funkčnosť a na všetko, čo súvisí s voľnou prírodou, vonkajším priestorom a aktivitami vykonávanými v ňom. Táto značka si dokázala nájsť svoje miesto vo svete módy.“

timberland5.jpg